Freelancer’ların İş İçin Kullanabileceği En İyi Freelancer Platformları

Serbest çalışanların neredeyse her gün bir sorunu var: İş bulmak zorundalar. 
Gittikçe daha fazla ajans, şirket ve girişim, serbest çalışanlarla proje odaklı iş birliğine güveniyor.
Peki, freelancer’lar niteliklerine, gereksinimlerine ve maaş beklentilerine gerçekten uyan işleri nasıl buluyorlar? Bu genellikle aracı platformlar vasıtasıyla gerçekleşiyor.

Siz de freelance çalışıyorsanız ya da kariyerinizi bu yönde inşa etmek istiyorsanız bazı popüler platformlara odaklanabilirsiniz.
İşte, en iyi freelancer platformları…

Upwork

Upwork, serbest işler bulabileceğiniz bir web sitesidir. Temel olarak Upwork, BT ve ağ oluşturma, veri bilimi, yönetim, muhasebe, çeviri ve diğer alanlarda çeşitli işler sunar.
Her yeni müşteriyle çalıştığınızda yüzde 20 oranında komisyon ödersiniz. Yeni başlayanlar için son derece kullanıcı dostu bir web sitesidir.

CloudPeeps

En iyi freelancer platformları arasında yer alan CloudPeeps, serbest çalışanlara ve işletmelere ellerinden gelenin en iyisini yapmaları için güç veren bir topluluk, pazar yeri ve platformdur. Ortaklıkların, ödemelerin ve çok daha fazlasının yönetimini basitleştiren tek bir platformda en iyi müşterileri güvenilir serbest çalışanlar ve nitelikli hizmet sağlayıcılarla buluşturur. 

Toptal

Toptal, dünyanın en iyi bağımsız yazılım geliştiricileri, tasarımcıları, finans uzmanları, ürün yöneticileri ve proje yöneticilerinden oluşan küresel bir ağdır. En önemli projeleri üstlenmeye hazır olan endüstri, tasarım ve teknoloji alanlarından dünyanın en büyük ve en yaygın üst düzey yetenekleri ağıdır.

En iyi şirketler, en önemli projeleri için Toptal platformundaki freelancer’ları işe aldığından, burada iş bulamama gibi bir olasılık oldukça düşüktür. En önemlisi, düzenli, günlük, haftalık ve tam zamanlı işler ile karşılaşma ihtimaliniz fazladır. 

PeoplePerHour 

PeoplePerHour da en iyi freelancer platformları arasındadır. PeoplePerHour dünyanın dört bir yanındaki insanların sıfırdan bir iş kurmalarına, finansal ve profesyonel olarak kendi kendilerine yeterli olmalarına yardımcı olan bir platformdur.

Online şekilde ve kendi becerilerinizi kullanarak para kazanmak için PeoplePerHour harika bir seçimdir. Tam zamanlı, yarı zamanlı veya istediğiniz gibi esnek çalışmanız mümkün. Fiyatınız da dahil olmak üzere PeoplePerHour’daki her şeyin kontrolü tamamen sizde. PeoplePerHour aracılığıyla müşteriler, freelancer’ları saatlik veya proje bazında işe alabilir.

Guru

Guru, profesyoneller ve yeni başlayanlar için en iyi freelancer platformları listesindedir. Serbest çalışanlar bu web sitesinde bankacılık, pazarlama, mühendislik, yönetim ve diğer alanlarda çalışabilirler. Potansiyel işverenlerin size ulaşması için uygun bir platform olduğundan, Guru aracılığıyla da gelir elde etmeniz yüksek ihtimal. Bu web sitesi her gün çok sayıda iş ilanı yayınlamaktadır. Guru, bir görevi başarıyla tamamladıktan sonra kazandığınız ödülün %5 ila %9’unu düşer. 

Fiverr

Fiverr, işletmeleri 300’den fazla kategoride dijital hizmetler sunan freelancer’lar ile birleştiren bir platformdur. İşverenler, dünya çapında çok çeşitli sektörlerden yetenekli serbest çalışanlarla etkileşim kurmak için interneti kullanabilir. Ayrıca Fiverr, becerilerinizi geliştirmenize ve müşterileri nasıl hedefleyeceğinizi öğrenmenize yardımcı olacak ücretsiz eğitim kursları sunar.

Önceki İçerikKişisel Marka Röportajları 12: İrem Bali
Sonraki İçerikHome-Office Çalışabileceğiniz 5 Meslek