Kişisel Marka Hikayeleri 5: Brendon Burchard

Sonunda hepimiz soruyoruz: Yaşadım mı? Sevdim mi? Önemli miydim?

Güçlü bir hikâyeye her zaman güçlü bir kişisel markanın temelini oluşturur. Güçlü ve etkili bir kişisel markaya sahip insanların hayatlarında ilham aldıkları, onlara ilham veren ve onları güçlendiren hikayelere ve dönüm noktalarına sahiplerdir. Böylece onlar da binlerce insana ilham verebilir ve onları etkileyebilirler.

Brendon Burchard da ilhamını hayatının bir dönüm noktasından alarak milyonları etkileyen bir kişisel marka olan insanlardan biri…

Dünyanın Önde Gelen Yaşam Koçu: Brendon Burchard…

Brendon Burchard, 28 Şubat 1977 yılında Montana’da doğdu ve büyüdü. Çocukluğunda babası Mel Burchard ile yakın bir ilişkisi vardı. Kişisel gelişim ve koçluk tutkusu ise 19 yaşında geçirdiği bir kaza sonucu başladı. Brendon Burchard’da travma yaratan bu kaza, onun kendisini ve hayatı sorgulamasına yol açtı. Bu sorgulama onu, kişisel gelişim çalışmalarının da temelini oluşturan sorulara yöneltti: Yaşadım mı? Sevdim mi? Önemli miydim?

Bu kaza Brendon Burchard’ın hayatını tersine çevirdi. Böylece yazar ve eğitmen olma hayalinin peşinden gitmeye karar verdi. O zamandan beri kendisini, insanların hayatlarının anlamını ve ilham kaynaklarını bulmalarını sağlamaya adadı. Her ne kadar ilk denemesinde başarısız olsa da vazgeçmedi ve 32 yaşında multimilyoner oldu.

“Dünyadan ne aldığınızı değil, dünyaya ne verdiğinizi sorun.”

Brendon Burchard’ı bir kişisel marka haline getiren, birçok alanda aktif olarak hedef kitlesiyle buluşması oldu. Bir çevrimiçi eğitim öncüsü olan Burchard’ın eğitimleri, 100’den fazla ülkede 3 milyon kişi tarafından izlendi. Burchard, 2009 yılında bir milyon dolardan fazla satış getiren bir çevrimiçi kurs yaratarak ilk çevrimiçi kişisel gelişim eğitmeni oldu. Motivasyon, güven, alışkanlıklar, üretkenlik ve etki gibi konularda verdiği eğitimler dünyanın en çok izlenen ve ticari olarak en başarılı eğitimlerinden biri haline geldi.

“Kişisel güç, çoğu insanın kaçındığı kişisel sorumluluğa doğrudan bağlıdır.”

Burchard, dünyanın en çok takip edilen kişisel gelişim eğitmenleri arasında yer almaktadır. Brendon Burchard’ın sosyal medya eğitimleri sadece sosyal medyada 300 milyondan fazla görüntülendi. Ayrıca Burchard’ın Facebook’ta 5 milyondan ve Instagram’da 900 binden fazla takipçisi ve YouTube’da 800 binden fazla abonesi bulunmaktadır. Podcast’i The Brendon Show 60 milyondan fazla indirilmiş ve e-mail bültenine 3 milyondan fazla kişi abone olmuştur. Brendon Burchard’ın gönderileri dünya çapında haftada 10 milyondan fazla kişiye ulaşıyor. Özetle, Brendon Burchard’ın dijital medyanın kralı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

“Tutumu olumlu tutmak, özellikle dünya bizi çıldırtmak için komplo kurduğunda, hayattaki en büyük başarılarından biridir.”

Brendon Burchard, aynı zamanda başarılı bir yazar kimliğiyle de öne çıkmaktadır. Burchard’ın ilk kitabı “Life’s Golden Ticket” 2008 yılında yayınlandı. Bu kitabı “The Millionaire Messenger” 2011 yılında yayınlandı ve The New York Times, The Wall Street Journal, USA Today ve Amazon’un en çok satanlar listesinde yer aldı. Burchard’ın 2012 yılında yayınlanan “The Charge” isimli ve 2014 yılında yayınlanan “The Motivation Manifesto” isimli kitapları da The New York Times en çok satanlar listesinde yer aldı.

Burchard’ın kitapları 40’ın üzerinde dile çevrildi. “The Motivation Manifesto” isimli kitabının 32 hafta boyunca en çok satanlar kalmasıyla Brendon Burchard, Oprah Winfrey ile röportaj yapma fırsatı yakaladı.

“Niyetlerimizin değil, eylemlerimizin toplamı olduğumuzu hatırlamalıyız.”

Brandon Burchard’ın seminerleri arasında, kişisel gelişim programı High Performance Academy ve yazarlar, konuşmacılar, koçlar ve çevrimiçi düşünce liderleri için dünyanın en kapsamlı pazarlama eğitimi olan Uzmanlar Akademisi yer alıyor.

Brendon Burchard, yazdığı kitaplarla, seminer ve eğitimleriyle ve en önemlisi sosyal medyanın gücünü en iyi şekilde kullanarak dikkat çeken bir kişisel marka yarattı. Oprah tarafından “kişisel gelişimdeki en etkili liderlerden biri” olarak nitelendirilen, Forbes tarafından ​​”dünyanın önde gelen yüksek performanslı koçu” ve Larry King tarafından dünyanın önde gelen yaşam koçu” olarak adlandırılan ve Success Magazine’in En Etkili 25 kişisel gelişim eğitmeni listesinde yer alan Brendon Burchard, kişisel gelişim alanının en önemli ismi olarak milyonlarca insanı etkiliyor.

Önceki İçerikKişisel Marka Röportajları 1: Tunç Berkman
Sonraki İçerikKişisel Marka Röportajları 2: Selin Yetimoğlu