5 Etkili İpucuyla Kişisel Markanızı “About.me” Platformuyla Destekleyin

  1. Merak Uyandıran Bir Profil Hazırlayın
  2. Tüm Sosyal Medya Hesaplarınızı Siteme Kaydedin
  3. Kişisel Tercihleriniz İle Marka Profilinizi Ortaya Koyun
  4. Profil Fotoğrafı Seçiminizi Dikkatle Yapın
  5. Profilinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin

About.me, sosyal ağ profillerinizi aynı kanal üzerinden, milyonlarca kişiye ulaştırmanızı mümkün kılan bir platformdur. Popüler kültür ve kurumsal kimlik algısını tek bir platformda toplayan sistem; kişisel markanızı yaratma yolculuğunuzda size destekçi olacaktır.

Kişisel marka yönetimi açısından, sosyal medya çok önemli bir platformdur. Bu platformları yönetim şekliniz sizi hem negatif hem de pozitif yönden etkileyebilir. Dolayısıyla interneti stratejik kullanmanız ve doğru noktalardan insanlara ulaşmanız, kişisel marka prestijinizi hızla yukarıya taşıyacaktır. Negatif etkilerden uzaklaşmak için, internetin gücünü doğru şekilde kullanmalı ve internet kullanıcılarının yoğun olarak temasta bulunduğu dijital platformlardan yararlanmalısınız.

İnternetin Gücünü Kullanın

Hepimizin bildiği gibi internet kullanımı, sosyal medya platformlarının da artması ile ciddi anlamda yükselişe geçmiş durumda. Hayata dair tüm akış neredeyse bu platformlar üzerinden yürütülüyor. İnsanlar sadece sosyal çevreleri ile değil, iş ya da akademik çevreleri ile de sosyal medya platformları üzerinden iletişime geçiyor. Farklı sosyal medya platformlarının olması ise; insanlara tercih hakkı sunuyor. Tüm sosyal medya platformlarında bulunmak istemeyen ancak, internet kullanıcıları ile etkileşimini de devam ettirmek isteyen kişiler için şu an bambaşka bir seçenek mevcut. Sosyal medya kullanıcılarının tümünün aynı platformda buluşması demek, milyonlarca insana ulaşabilmeniz anlamına gelmektedir. Bu fırsatı ise “About.me” platformu sağlıyor.

About.me, sadece internet kullanıcılarını aynı çatı altında toplamakla yetinmiyor ayrıca farklı fırsatları da kullanıcılarına sunuyor. Kişisel marka değerinizin oluşması açısından, hedef kitlenizle iletişim halinde olmanız çok önemli. Tüm sosyal medya hesaplarının tek bir noktada buluşmasını sağlayan bu platform; marka kimliğinizin yönetimi ve gelişimi için de bulunmaz bir fırsat yaratıyor.

About.me Platformu Kişisel Marka Yönetiminde Yarar Sağlar Mı?

Kişisel marka prestijinin ne kadar değerli olduğunun farkında olan bir birey, bu oluşumu destekleyici tüm girişimlere de açık olmalıdır. Dünyada var olan ve hızla yayılan internet kullanımını, insanlarla iletişim kurabilmek ve sosyal çevrenizi, iş çevrenizi tek bir çatı altına sığdırabilmek ise; bir zamanlar hayallerimizi süslüyordu. About.me sayesinde; farklı farklı sosyal medya hesaplarınızı kontrol etmekle zaman kaybetmenize artık gerek yok. Çünkü tüm sosyal medya profillerinizin tek bir noktada toplanabilmesi ve ulaşım hızınızı arttırabilmek için kuruldu. Aslında bu platformu; kişisel blog ile kurumsal web sitenizin bir birleşimi olarak da görebilirsiniz. Sistem sayesinde; insanlar sizi çok daha verimli bir şekilde tanıma fırsatı bulurken, profesyonel yeteneklerinizin yanı sıra; sosyal hayatınız ve tercihleriniz ile alakalı da ön bilgi sahibi olabiliyor. Dolayısıyla bu platform, gelişmiş bir profil içeriği oluşturmanızı sağlıyor.

Hem sosyal medyanın, hem de iş dünyasının birleştiği stratejik bir nokta olan About.me, sizin için marka değerinizi ortaya koyabileceğiniz en önemli platformların başında geliyor. Sosyal içerikli hazırlanmış bir CV olarak da düşünebileceğiniz bu profili eşsiz hale getirmek ise sizin elinizde.

1- Merak Uyandıran Bir Profil Hazırlayın

Sosyal medya profillerinizde, kendinizle ilgili açıklayıcı bilgiler vermeniz gereken yerleri genellikle boş bırakıyor olabilirsiniz. Ancak bu platformlarda; insanların sizin hakkınızda bilgi edinebileceği birkaç detaydan bahsetmeniz gerekmektedir. Profilinize ekleyeceğiniz metnin dikkat çekici ve özgün bir yanının olması, sizi odak noktası yapacaktır. Bir iş görüşmesine giderken ya da hedef kitlenizi etkilemeye çalışırken; hangi özelliklerinizi ortaya koyuyorsanız, profillinizde paylaşacağınız metnin de aynı şekilde hazırlanması gerekmektedir. Sonuçta insanlar paylaştığınız içerikleri okuyarak, sizinle ilgili ilk izlenimi oluşturacaklardır ve bu ilk izlenim kişisel marka varlığınız için büyük önem taşır.

Metni hazırlarken mutlaka özgün cümleler kurmalısınız. Kullandığınız dil ve kendinizle alakalı yer verdiğiniz ayrıntılar, insanların sizi fark etmesine yardımcı olacaktır. Unutmayınız ki; siz kendinizi ne kadar fark ettirmek isterseniz, karşınızdaki kişiler sizi o kadar fark edecektir. Bu sistem; kişilerin profillerini zenginleştirmelerini ve verimli bir sonuç almalarını amaçlamaktadır. Dolayısıyla kişiliğinizi, ilgi alanlarınızı, profesyonel kariyeriniz ile birlikte beğenilerinizi ortaya koyacağınız hakkınızda yazısını dikkatli bir şekilde ele almalısınız.

2- Tüm Sosyal Medya Hesaplarınızı Siteme Kaydedin

About.me, kullanıcıları için tüm sosyal medya profillerini bir araya getirerek, geniş bir sosyal çevre imkânı sunuyor. Bu çevre içerisinde; kurumsal çevreniz de bulunmaktadır. Bu platformun en etkili katkılarından biri ise kendinizi geliştirme ve farklı insanlarla da tanışma fırsatı vermesidir. Ne kadar fazla sosyal medya hesabınızı sisteme kaydedersiniz, o kadar yoğun ziyaretçiniz olacaktır. Bu sayede keşfedilme ve tanınmanıza dair oran da yükselişe geçecektir. Facebook, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Twitter gibi sosyal medya hesaplarınızın tamamı için profil bağlantısı oluşturmanız gerekmektedir. Farklı özelliklerinizi ortaya koyduğunuz, birbirinden farklı profillerinizi tek bir noktada birleştirmeniz, sizin yararınıza olacaktır. Bu sayede tek bir platformdan sizi takip eden kişi, sizin diğer özelliklerinizi de fark ederek; size karşı olan bakış açısını çok daha geniş bir boyutta ele almaya başlayacaktır.

3Kişisel Tercihleriniz İle Marka Profilinizi Ortaya Koyun

Bu dijital platformda oluşturacağınız profil; tüm sosyal medya hesaplarınızın tamamını niteler bir yapıya sahip olmalıdır. Bununla birlikte; kurumsal çevrenizi de bu sisteme dahil etmeniz gerekmektedir. Bu sistem sayesinde ortaya koyacağınız kişisel markanız; profilinde yer verdiği bilgiler sayesinde, potansiyel müşterilerine de ulaşabilmeli, farklı iş tekliflerini de elde edebilmelidir. Kendinizi ve değerlerinizi, diğer kullanıcıların arasında fark edilebilir kılmayı başarmak için kişisel yazınızı oluştururken, çok dikkatli olmalısınız. Sadece bireylerin değil, kurumsal profillerinde sizi görüntüleyeceğiniz aklınızdan çıkartmayınız.

4- Profil Fotoğrafı Seçiminiz Çok Önemli

Sosyal medya haplarınızda yer verdiğiniz profil fotoğraflarınızı bu sistemde kullanmanız çok da önerilen bir davranış değildir. Kurumsal dünyaya açılan bir kapı olması nedeni ile daha profesyonel bir bakış açısı yaratabileceğiniz bir fotoğraf seçimi sizin yararınıza olacaktır. Online olarak insanlara CV verdiğinizi düşünecek olursanız, kartvizitinizde yer alamsını istediğiniz bir fotoğrafı hayal edin ve o tarz bir fotoğraf seçimi ile profilinizi tamamlayın.

5- Profilinizi Paylaşmaktan Çekinmeyin

İnsanların yapmaktan en çok çekindiği konuların başında gelen şey ise; profillerini başka insanlarla paylaşmaktadır. Oluşturduğunuz bu profil sizin şimdiye kadar ulaşmak isteyip de, ulaşamadığınız birçok bağlantıyı kurmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle şansın ayağınıza gelmesini beklemek yerine, kendi şansınızı kendiniz yaratmayı denemelisiniz.

About.me sayesinde ortaya koyacağınız profilinizi, kurumsal ya da kişisel web sayfanızdan paylaşmakla işe başlayabilirsiniz. Mail listenizde bulunan kişililere de aynı şekilde profil linkini göndererek bu sisteme onları da davet edebilirsiniz. Bu sayede hem sosyal çevreniz ile farklı bir etkileşime ortam hazırlar, hem de kurumsal kimliğinizi pekiştirecek bir atılım gerçekleştirmiş olursunuz. Oluşturduğunuz bu profil ne kadar fazla kişiye ulaşırsa; önünüzde kişisel markanızı geliştirmeniz için açılacak kapılar ve fırsatlar da o kadar geniş olacaktır.

Önceki İçerikFreelancer’lar İçin Altın Değerinde 6 Taktikle Kişisel Markalama
Sonraki İçerikKişisel Marka Yolculuğunda Hedef Belirleyerek Başarıya Ulaşın

Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı yazınız