Kişisel Markanızı Oluştururken Göz Atmanız Gereken 10 Araç

Öğrenci de olsanız yönetici de bir kişisel markaya ihtiyacınız olduğu artık aşikar. Çok kolay olmayan kişisel marka yaratma sürecinde size yardımcı olacak 10 aracı listeledik. Peki onlar neler?

1.HD Video Kamera

Ses ve video, kişisel markanızı oluşturmaya gelince göz ardı etmek istemeyeceğiniz iki unsurdur. Videolar, bağlantı oluşturmak ve kitlenizle olan etkinizi artırmak için çok önemlidir. Hakkımda videolarından reklamlara, satış sunumlarına kadar video, cephaneliğinizde bulunması gereken değerli bir araçtır ve bu nedenle bir HD Video Kamera da öyledir.

Yeni başlıyorsanız, iPhone’unuz gayet yeterli olacak. IPhone 7 Plus, iPhone 8 ve iPhone X’in hepsinde harika kameralar var.

Çekimlerinizi sabitlemek ve insanların videonuzu izlerken hareket hastalığına yakalanmasını önlemek için elde tutulan bir gimbal almanızı da tavsiye ederiz.

2.USB Mikrofon

İster kendi podcast’inizi oluşturuyor olun, ister videolar için bazı seslendirmeler üzerinde çalışıyor olun, çalışmak için yüksek kaliteli bir mikrofonunuz olduğundan emin olmalısınız. Rode Podcaster ve Audio Technica, size ihtiyacınız olan yüksek kaliteli ve tutarlı sesi veren harika USB mikrofonlara sahiptir. 

IPhone’unuzdan video çekiyorsanız daha iyi ses elde etmek için Rode SmartLav’ı elinize aldığınızdan emin olun!

Ses kalitesi, video kalitesinden çok daha önemlidir. Video görüntüsü ne kadar iyi olursa olsun, ses ortalamanın altındaysa insanlar izlemeyi bırakacaktır.

3.Canva.com

Reklam oluşturmak ister misiniz? E-kitaplar? Siteniz için grafikler? Ama grafik tasarım dereceniz yok mu? İşte burada Canva devreye giriyor. Hem ücretsiz hem de ücretli seçeneklerle Canva, herhangi bir DIY kişisel markası için mükemmel bir grafik aracıdır. Canva, daha kısa sürede profesyonel görünümlü bir grafik oluşturmanıza yardımcı olur ve bir profesyoneli işe almaktan daha uygun fiyatlıdır. 

4.Zoom / GoToMeeting

Kişisel markanızı oluştururken, kendi kişisel bilgisayarınızdan ekip üyeleri, müşteriler ve hayranlarla kolayca bağlantı kurabilmek isteyeceksiniz. Zoom ve GoToMeeting bunun için mükemmel araçlardır. Her iki platform da size video, ses kullanma ve ekranınızı paylaşma yeteneği sağlar. Ayrıca bir sohbet odasında birden fazla kişiniz olabilir.

5.Camtasia / Screenflow

Kendinizin veya ürünlerin videolarını çekiyorsanız, bir çeşit video düzenleme yazılımı isteyeceksiniz. Camtasia ve Screenflow iki basit ama harika seçenektir. Bu yazılımlarla harika görsel efektler, logolar, simgeler, metinler, şekiller ve çok daha fazlasını ekleyerek profesyonel görünümlü videoları kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Hatta seslendirme ekleyebilir ve birkaç videoyu veya slaydı birleştirebilirsiniz.

6.Hootsuite

Dışarıdaki çeşitli sosyal medya platformlarının tümü ile, gönderilerinizi yönetmek zaman alıcı ve sinir bozucu olabilir. Hootsuite, tüm uygulamalarınızı tek bir yerde toplayarak bu sorunu çözer. Tüm platformlarınızda sosyal medya gönderilerini planlayabilir, yorumlara katılabilir, yanıt verebilir ve tüm gönderilerinizin nasıl performans gösterdiğine ilişkin değerli analitik verileri görebilirsiniz.

7.E-posta Gönderen / Pazarlama Otomasyonu

Temel:
Mailchimp
Listemizdeki en uygun fiyatlı seçenek olarak Mailchimp, paranızın karşılığını fazlasıyla veriyor. Bazı otomasyon, alışveriş sepetinize entegrasyonlar, kolay bir sürükle ve bırak e-posta oluşturucu ve ihtiyaç duyabileceğiniz tüm temel raporlar sunan Mailchimp, size tamamen işlevsel bir e-posta göndericisi sağlayarak harika bir iş çıkarır. Hatta Facebook ve Instagram için reklamlar oluşturabilir ve mobil uygulamalarıyla nerede olursanız olun verileri kontrol edebilirsiniz. Mailchimp, Salesforce, Google, Twitter, Facebook, Shopify, Eventbrite ve daha fazlası gibi en iyi uygulamalarla entegre olur.

Gelişmiş:
Infusionsoft
Infusionsoft, birçok pazarlama otomasyonu seçeneğinin yanı sıra patlama ve otomatik e-posta gönderme yeteneğine sahip güçlü bir CRM’dir (müşteri ilişkileri yönetimi). Infusionsoft ayrıca bir çevrimiçi vitrin, alışveriş sepeti, sipariş formları, etiketleme ve segmentasyon, müşteri adayı puanlama, otomatik kampanyalar, potansiyel müşteri yakalama, güçlü raporlama: pazarlama, satış, faturalandırma, takvim ve görev yönetimi, kolay sürükle ve bırak kampanya oluşturucu: açılış sayfaları, web formları, e-postalar, bir bağlı kuruluş portalı ve izleme, satış hattınızı yönetme yeteneği ve ayrıca sayısız diğer uygulama ve yazılımlarla entegre olur.

8.Asana

Asana, piyasadaki en iyi görev izleme ve proje yönetimi araçlarından biridir. Kendiniz için bir proje planlayıcısı veya ekibiniz için güçlü bir platform olarak kullanın. Asana, projeler oluşturmanıza ve her proje için belirli görevler atamanıza izin verir. Alt görevleri ve son tarihleri ​​ekleyin, geri bildirim sağlayın veya yaratıcı bir beyin fırtınası konuşması yapın! Hepsinden iyisi, Asana, Slack, Dropbox, Chrome, Github, Google Drive, Salesforce, Zapier ve çok daha fazlası gibi diğer birçok üst düzey yazılımla entegre olur.

9.Blog

Aktif bir bloga sahip olmak, kişisel markanıza ekleyebileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Web sitenizde kendi blogunuz olabilir veya içeriğinizi açık bir yazar platformundaki bir bloga ekleyebilirsiniz.
Blogunuzu kendi sitenizde barındırmak istiyorsanız, öncelikle herhangi bir alan adı kayıt kuruluşundan kolayca çevrimiçi satın alabileceğiniz bir alan adına ihtiyacınız olacaktır.

Bir alan adı satın aldığınızda, web sitesini çalışır duruma getirmek isteyeceksiniz. WordPress, web siteniz ve/veya blogunuz için kullanabileceğiniz mükemmel bir araçtır. GoDaddy’nin Yönetilen WordPress barındırma ürünü, WordPress web sitenizi hızlı bir şekilde kurmanızı kolaylaştırır! Bunu kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Tonlarca tema ve özelleştirme yeteneği ile markanıza uyan özel görünümlü bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

SEO, sosyal medya paylaşımı ve web sitenize eklemeyi düşünebileceğiniz hemen hemen tüm diğer işlevlere yardımcı olmak için sitenize kolayca ekleyebileceğiniz binlerce WordPress eklentisi vardır.

Yayınlarınızı belirli bir kitleye ulaşmak için arıyorsanız ve kendi barındırma hesabınızla uğraşmak ve bir WordPress web sitesi kurmak istemiyorsanız,  Medium, kontrol etmek için mükemmel bir platformdur. Bu paylaşılan yazı platformu, gönderileri en uygun kitleye gösterilmesi için düzenler. Medium, teknoloji, girişimcilikten kültüre kadar dünyanın her yerinden yazarların düşündürücü gönderilerini içerir.

Medium’da yazmak kolaydır: özel bir biçimlendirme gerekmez, sadece yeni gönderinize başlayın, birkaç resim ekleyin ve yazın! Medium ayrıca üyelerin vurgulama ve yanıtlar yoluyla gönderilerinizle etkileşime girmesine olanak tanır, bu da geri bildirim almak ve şöhretinizi artırmak için harika bir platform haline getirir.

10.Evernote

Şu anda masa alanınızı kaplayan tüm yapışkan notlardan kaynaklanan dağınıklığı sona erdirmek mi istiyorsunuz?

Evernote, zamanınızı ve programınızı optimize edebilmeniz için notlar, çizimler ve yapılacaklar listenizi düzenleyen çevrimiçi bir araçtır. Hatta kişisel notlarınızı ekibinizle paylaşabilir veya yalnızca sizin gözleriniz için olan notları kilitleyebilirsiniz. Evernote, tüm el yazısı notlarınızın bir görüntüsünü almanıza bile izin verir ve üzerindeki sözcükleri “okuyabilir”, böylece resimlerdeki metni kolayca arayabilir ve tam olarak aradığınız notu bulabilirsiniz. Evernote’un temel bir ücretsiz planı ve ayrıca birkaç güçlü ücretli seçeneği vardır. Bu platform, Kişisel Markanızı oluştururken organize olmanıza ve görevinize devam etmenize büyük ölçüde yardımcı olur.

Kaynak: https://personalbrand.com/13-essential-tools-building-personal-brand/

 

 

 

 

Önceki İçerikKişisel Marka Röportajları 10: Esra Baykal
Sonraki İçerikSosyal Medya Detox’u Yapmak İçin İpuçları