Zaman Kişisel Marka Oluşturma Zamanı!

kişisel marka - zaman kişisel marka oluşturma zamanı

16 yıl önce Facebook, 9 yıl önce de Instagram hayatımızda yoktu. Şu an hayatımızda büyük yer kaplayan bu girişimlere baktığımızda değişimin hızlıca gerçekleştiğine şahit oluyoruz.

Bugün, ellerimizdeki akıllı telefonlarla sürekli olarak bilgi ve çözüm arayabiliyor, internet sayesinde büyük veriye erişebiliyorsak bir kampanya oluşturmak, web sitesi geliştirmek, fotoğraf çekip, video üretmek için tasarımcı ya da pazarlamacı olmamıza gerek duyulmayan bir dünyadayız.

Geçmişe doğru baktığımızda ise kişisel marka oluşturmak için en iyi zamanın şu an olduğunu söyleyebiliriz. Önümüzdeki 5-7 yıl içinde daha da önem kazanacak olan bu fırsatı şimdi değerlendirenler büyük bir avantaja sahip olacaklar. Çünkü geçmişe oranla daha az maliyetle kişisel markanızı kurabilir, daha büyük etki yakalama fırsatınız var.

Neden Şimdi?

Şu ana kadar hiç kimsenin kitabını yayınlaması, profesyonel anlamda video çekmesi, fotoğraf çekmesi, kendi kanalını oluşturması, bir paylaşım ile kitleleri harekete geçirebilmesi bu kadar kolay, ulaşılabilir ve maliyetsiz değildi.

Teknolojiyle her şeye ulaşılabilir ancak şu an pazar kalabalıklaştıkça insanlar için görünürlük de bir o kadar azalıyor. Farklılaşmak ve diğerlerinden sıyrılmak için kişisel markanızı yaşam boyu kariyeriniz olarak inşa etmeye başlamalı ve sağlam bir temel oluşturmalısınız.

Kişisel Markanızı Oluşturmak için Neler Yapabilirsiniz?

Mesajınızı hedef kitlenize düşük maliyetle iletmek için bir postcast yayınlayabilir, HD video çekebilir, ilgi çekerek takipçi biriktirebilir, mail göndererek hedef kitlenize ulaşabilir, kitap yayınlayabilir ve web sitesi oluşturabilirsiniz. Kendinizi daha iyi ifade etmek sizin elinizde.

Uzmanlığınızı güçlü mesajınız ve derin tutkunuzla birleştirdiğinizde, kişisel markanızı yaşam boyu sürecek kariyeriniz olarak inşa edebilirsiniz. Bir fikir lideri, yönetici, girişimci veya çalışan olarak kişisel markanızı oluşturmaya başlamak için en iyi zaman; Şimdi!

Derin bir tutkunuz, güçlü bir mesajınız ve onunla eşleşecek uzmanlığınız ve güvenilirliğiniz varsa şu anda harekete geçmek ve kişisel markanızı oluşturmaya başlamak için en iyi fırsat.

Bir Girişimci Olarak Kişisel Markanızı Neden Şimdi Oluşturmalısınız?

Bir girişimci olarak kişisel marka ve şirket markanızı aynı anda oluşturmak zorlayıcı görünse de çoğu zaman işe ikisini aynı anda sürdürmeye çalışmayarak başlamalısınız.

Güçlü bir kişisel marka oluşturmak daha fazla insana ulaşmak ve yeni müşteriler çekmek için harika bir yoldur. Kişisel markanız, otoritenizi artırırken, konferanslarda konuşmacı olmanızı, hedef kitlenizle buluştuğunuz etkinliklerde yer almanızı sağlayabilir.

Bir Yönetici Olarak Kişisel Markanızı Neden Şimdi Oluşturmalısınız?

Son birkaç yıldır, yaşam koçluğu ve mentorluk insanların kişisel ve mesleki yaşamlarında aşina olduğu meslekler olmaya başladı.

Bir yönetici olarak, mentor tarafınızı öne çıkararak kişisel markanızı oluşturmanın yararları çok fazladır. Sektörünüzde önde gelen ve ilham veren bir lider olarak yer almaya başladığınızda sadece yeni müşteriler ve kazanç değil aynı zamanda yetenek kazanımı da elde edersiniz.

Çünkü bir yönetici çalıştığı şirketin değerini artıran veya azaltan kişidir. Kişisel markalaması iyi olan bir yöneticinin etrafına yansıttığı enerji ve bilgi birikimi daha dolgun görünür. Hem çalışma arkadaşlarının hem de mevcut ve potansiyel iş ortaklarının gözünde daha vazgeçilmez biri haline dönüşür.

Sonuç olarak insanlar kendi sektörlerinde en iyisi olan kişilerle ve onlar için çalışmak isterler. Akıllı ve ulaşılabilir olan kişisel markanız sayesinde lider olarak birlikte çalışacağınız kişileri de kendinize çekebilirsiniz.

Önceki İçerikKişisel Markada Dünyaca Ün Kazanmış Başarı Hikayeleri
Sonraki İçerikSosyal Medya ve Web Siteleri İçin İçerik Oluşturma Taktikleri