Bir Influencer’ın Kaleminden: 13 Ders

Bir Instagram Influencer’ı olan Nancy Chen’in bu yolculukta karşılaştığı dersleri kendi kaleminden sizinle paylaşıyoruz.
İşte samimiyetle paylaşılan 13 ders:


1. Özgün Olun

Bu her durumda geçerlidir, ancak kendinizi sosyal medyada yüzlerce veya binlerce kişiye yayınlarken, herkesin beğeneceğini düşündüğünüz kişiliğe dönüştürmek daha cazip olabilir.
Ama yapma. Tıpkı bir randevudayken olmadığın biri gibi davranırsan, sonuç olumlu olsa bile işe yaramaz, çünkü sana değil sahte olarak yarattığın karaktere aşık olmuşlardır.
Kendim olmayı ve kendimi kucaklamayı öğrendim.

2. Sormaktan Korkmayın

Sormazsan anlamazsın. Fırsatlar size sunulduğunda “evet” demek kolaydır, ancak istediğiniz şeylere ulaşmak çok daha fazla cesaret gerektirir.

3. Kendi Değerinizi Bilin

Zamanın, yeteneklerin ve sen değerlisin. İster bir markayla pazarlık yapmak, ister takipçilerinizle konuşurken veya takipçilerinizde etkileşimde bulunurken başkalarının sizden yararlanmasını zamanınızı, paranızı veya yeteneklerinizi sömürmesine izin vermeyin. Değerinizi bilin ve bunu unutmayın.

4. İnandığınız Şey İçin Ayağa Kalkın

Farklı inançlara sahip insanlar nefrete, alay konusu olmaya daha yatkındır. Yaptığınız şeylere inanan insanlar olduğunu göreceksiniz.
Sizi bir rol model olarak gören, inançlarınızdaki sadık duruşunuzu benimseyip ve inandıklarınızı destekleyecek herkes için düşüncelerinizi savunun. İnandığınız şey için ayağa kalkın ve sizi rol model olarak benimseyen kişilere güç verin.

5. “Hayır” Demeyi Öğrenin

Bir şeyler istemenin her şeye “evet” demekten daha zor olmasına benzer şekilde, “hayır” demek en zor olanıdır. Yeni bir Influencer olduğunuz zaman ilk başladığınızda, bir marka size ilk ulaştığında her şeye evet demek oluyor. Çoğu durumda, “hayır” demekten daha sık “evet” demek daha faydalı olabilir. Ancak bir noktada, değiş tokuş yapmanız gerekir. Bunun için zamanın var mı? Elinize geçen şey zamanınıza ve emeğinize değer mi? Marka uyumuz iyi mi? Bu sorulardan herhangi birinin cevabı “hayır” ise, o zaman büyük bir soru olsa bile markaya söylemeniz gereken şey budur. “Hayır” demekten korkmayın. Kendin için ayağa kalk. Zamanınızı koruyun bütünlüğünüzü bozmayın.

6. Kendinizi Konfor Alanlarınızın Dışına İtin

Konfor alanımdan çıkmayı seviyorum. Konfor bölgesinin kenarında gezinmek kolaydır, tam olarak içinde de değilsinizdir, dışında da değilsinizdir. Konfor alanınızın dışına çıkmak için kendinizi zorlayın.
Instagram, beni kendimi zorlamaya zorladı. Gerçek hayatta hiç tanışmadığım insanlarla bağlantı kurmaya, yemek tarifleri oluşturmak için aşina olmadığım ürünlerle çalışmaya, yeni egzersiz dersleri ve yeni markalar denemeye zorladı. Sizi rahatlıkla alanınızdan çıkaracak her şeyi kabul edin çünkü bu cesaretlendirilmeye ihtiyacımız var.

7. Topluluğunuzu Kucaklayın

Kabilenizi bulun ve kendinizi onlara adayın. Kendi kabilenizi bulmanız biraz zaman alır. O topluluğa dalın. Kendinizi bırakın. Bu kişilerin ihtiyaç duyduğunuzda size destek ve cesaret vermesine izin verin ve onlara da aynı şeyi onlara yapın.

8. Başkalarıyla Bağlantı Kurun

İnsanın bağlantısı sosyal medyanın en önemli parçasıdır. Bazı arkadaşlarımdan daha iyi tanıdığımı hissettiğim çok sayıda Influencer var. Belki de onların gönderilerini ve hikâyelerini günlük olarak gördüğüm için, ama aynı zamanda bağlantı kurmak için zaman ayırdıkları için.


9. Başkalarına Yardım Edin

Bir yardım eli uzatın, çünkü bir zamanlar onların bulunduğu yerdeydiniz. Yerel Boston şirketlerine ücretsiz olarak, yiyecek / fitness Instagram’a yeni başlayan arkadaşlarıma not veriyorum. Soruları yanıtlamak, sorunları dinlemek, ağır sorularla uğraşmak ve DM veya e-posta yoluyla benimle iletişime geçen herkese tarifler göndermek için zaman harcıyorum. Gönderdiğim ürünlerin bir kısmını denemek isteyen veya hayatlarında bedava yemek kullanabilecek insanlara veriyorum. Bir şirket kurmak korkutucu. X ürününe harcayacak kadar paranız olup olmadığını tartışmak korkutucu.
Başından beri, yolculuğumun her adımında beni destekleyen insanlar olmasaydı, bugün olduğum yerde olmazdım.

10. Başkalarından Öğrenin


Başarılı evrimin anahtarı. Herkes benzersizdir; Bazen en iyi öğretmenlerimizin akranlarımız ve rol modellerimiz olduğunu görüyorum. Öyleyse sorular sorun. Başarılı olan kişilerin ne yaptığını görün ve kendi yorumunuzu yapın.


11. Kendinize Sadık Kalın


Kim olduğunuza karşı dürüst değilseniz hiçbir şeyin önemi yok. Kontrol edin, 1. adım değerlerinizi bilmektir. Uzaktan “arınmaya” yakın olan veya kısıtlayıcı yemeyi teşvik eden başka herhangi bir şeyin reklamını yapmıyorum. Bütçesi ne kadar iyi olursa olsun inanmadığım ürünleri veya insanları tanıtmıyorum. Değerlerinizi hayatta size yakın tutun. Tereddüt etmeyin çünkü ahlaki pusulanıza sadık kalmazsanız, başka ne elde edersiniz?

12. Mütevazı Kalın


Çalıştığım şirketin CEO’su defalarca, aradığı 1 numaralı şeyin tevazu olduğunu söylüyor. Aynı şirketteki bir iş arkadaşı, bir ton Instagram takipçisine sahip olmanın bir ton Monopoly parasına sahip olmak gibi olduğunu söylediği biliniyor. Her ikisi de topraklanmış kalmak için değerli derslerdir.

13. İyileştirme Arayın


Değişim konusunda gelişiyorum, ancak havanı bulmak ve içinde kalmak çok kolay. Aynı türden bir resim veya hikaye yayınlamak ve bunun iyi olduğunu bilmek kolaydır. Yeterince iyi olabilir ama her zaman daha iyi olabilir. Her zaman daha iyi olabiliriz. Sürekli iyileştirme arayın. Sürekli olarak sınırlarınızı zorlayın. Sürekli yeni fikirleri test edin.

Kaynak: https://nancylinchen.medium.com/life-lessons-instagram-influencer-72f86bdc8e0b

Önceki İçerikTüm Zamanların En Etkili Girişimcileri / 3
Sonraki İçerikGücünü Keşfet, Markanı Güçlendir