Kişisel Markanız İçin Takip Etmeniz Gereken Podcastler

            Yakın zamana kadar adından bile söz etmeyeceğimiz podcastler artık çoğumuzun bir parçası olmuş durumda. Müzik dinlemenin nerdeyse yerini alan podcast serileri, hayatımıza da yön vermeye başladı diyebiliriz.

Öyle ki çoğumuz sadece vakit gerçirmek için değil aynı zamanda yeni bir şeyler öğrenmek için de podcastlere başvuruyor. Biz de bu yüzden yazımızda  kişisel markanızı geliştirmek için dinlemeniz gereken podcastleri inceledik ve sizin için sıraladık. İşte kişisel markanız için takip etmeniz gereken podcastler:

1. Erin May Henry / The Game Changers

Game Changers podcast’inin, kendin olman için para kazanmana odaklanan kişisel bir marka misyonu var. Ev sahibi olarak Erin May Henry, çevrimiçi ortamda otantik olmak için gerekenleri araştırıyor.

Çok dürüst olabilir misin? Reddedilmeyle nasıl başa çıkarsınız? Tükenmişlik mi? Çok fazla rekabet mi? Doymuş bir pazar mı? Bunların hepsi marka mesajını oluşturmaya çalışan herkesi felç edebilecek gerçek korkulardır.

Kendinizi herhangi bir bağlamda ortaya koymak korkutucu olabilir. Herhangi bir nedenle topluluk önünde konuşma, insanoğlunun sahip olduğu en yaygın sosyal fobidir. Şimdi bu korkuyu küçük bir odadan çıkarıp internetin tamamına taşıdığınızı hayal edin. 

2. Mike Kim / Brand You

Mike, kişisel marka felsefesini benzersiz bir birbirine bağlılık düzeyiyle birleştiren başka bir podcast sunucusu. Mike için pazarlama, satışı kapatmaktan çok, bir ilişki açmakla ilgilidir. Sonuçta, en iyi iş deneyimleri doğası gereği işlemsel değil, ilişkiseldir.

Bir şeyi başarmak istediğiniz her seferde baştan başlamak zorunda kalan köprüden sonra köprüyü kim yakmak ister ki? Mike değil, bu çok açık. Ve geri kalanımız için şanslı, o bilgeliği paylaşmaya istekli.

3. Chris Ducker / Youpreneuer

Bir pazarda öne çıkmasına yardımcı olmak için yeterli ortaklığa, yeterince kritik kütleye ihtiyaç vardır. İşte Chris’in şovu da burada başlıyor.

Podcast’i üç felsefi ayağı etrafında yapılandırılmıştır. Kişisel markanızı oluşturun. Kişisel markanızı pazarlayın. Ve son olarak, kişisel markanızdan para kazanın. Chris’in görüşüne göre, taburenin dik durması için üç bacağın hepsine ihtiyacınız var.

Chris, dinleyicilerine marka ve kitle arasında samimi bir ilişki geliştirmelerini hatırlatmak için çok zaman harcıyor.

4. Bernard Kelvin Clive / Personal Branding

Kişisel markanızı geliştirmekle ilgili bir podcast arıyorsanız, ” Yeni Ekonominin Havarileri” adlı bir adamın sunduğu bir podcast başlamak için kötü bir yer değil. Bernard 10 yılı aşkın süredir bu oyunda olduğu için onun tavsiyelerini ciddiye alabilirsin. Dokunmadığı yeni bir medya parçası varsa, bunun farkında değiliz. Aslında, tüm Afrika kıtasının kişisel markalaşma otoritesidir.

5. Nancy Marshall / The PR Maven

Kişisel markalaşma konusunda somun ve cıvata tavsiyeleri arıyorsanız, PR Maven’den başkasına bakmayın. Nancy Marshall’ın kişisel markasıyla yaptıkları dikkate değer. Hakkında bilgi vermek herkesin bildiği gibi zordur çünkü gerçekten zor bazı soruları yanıtlamak anlamına gelir. Kişisel markanızı tanımlamaya başlamadan önce terapiye ihtiyacınız yoksa, sonrasında olacaktır.

6. Sheryl Plouffe / Cash In On Camera

Sherly’nin podcast’i, kişisel markalaşmada öylesine aydınlatıcı bir alıştırma ki, hafife almak zor.

Bir süre önce podcast’ine “Kişisel Marka Buluşu” deniyordu. Ve bu yeterince işe yaradı, ancak zamanla Sheryl her iyi kişisel markanın yapması gerekeni yaptı… nişan aldı. Güçlü yönleriyle oynadı, sadece hafifçe döndü ve daha fazla odaklandı.

7. Rory ve AJ Vaden / The Influential Personal Brand

Kişisel markanızı oluşturun ve para kazanın. Bu şov, (hevesli) etkileyiciler, girişimciler, konuşmacılar, yazarlar, koçlar, yöneticiler ve mesajlarını daha fazla insana ulaştırmak isteyen herkes için en iyi pazarlama ipuçlarından bazılarıyla doludur. 

8. Jessica Zweig / Simply Be.

SimplyBe. sizi, sizi yapan şeylerle daha güçlü bir bağlantı kurarak hayatlarında ve işlerinde büyük değişiklikler yapmak isteyenler için bir podcast serisi. 

Jessica Zweig, markalaşmanın gerçeğinizi kanalize etme yolunuz olduğuna inanıyor. Kendinizi basitçe kendiniz olmak için özgürleştirdiğinizde, güveniniz artar, sevinciniz genişler ve değeriniz artar.

Kaynaklar:

https://podcasts.apple.com/us/podcast/the-simplybe-podcast/id1463214827
https://podcasts.apple.com/us/podcast/the-influential-personal-brand-podcast/id1479643724
Önceki İçerikİş/Yaşam Dengesi Nasıl Kurulur?
Sonraki İçerikTüm Zamanların En Etkili Girişimcileri / 3